رنگ درمانیسنگ درمانیموسیقی درمانیسایکیک هیلینگپرانیک هیلینگ

هیپنوتیزم درمانیلوگوتراپیری کیگروه درمانیبازی درمانی 

 

 

 

 

روان‌درمانی گروهی شكل دیگری از روان درمانی است كه برای مسائل معینی برقرار می‌گردد. و معمولا شكل پیشرفته‌تری نسبت به روان‌درمانی فردی دارد. برای تشخیص اینكه روان‌درمانی گروهی به درد چه كسی می‌خورد هر فردی تعدادی جلسات روان‌درمانی فردی را پشت سر می‌گذارد و سپس می‌تواند به جمعی از كسانی كه همان مشكلات را دارند بپیوندد. در این حال اعضاء شركت‌كننده در گروه رفته‌رفته به شكل روابط نزدیك هر عضو دیگر درآمده و هر عضو گروه از حمایت كنترل‌شده اعضای گروه برخوردار شده و تمام نقش‌های جدید و چیزهایی را كه می‌خواهد یاد بگیرد تا به رابطه بهتری با دنیای درون و دنیای بیرون خود دست بیابد در تمرین با دیگران آنها را در خود درونی كند.

یك گروه حدوداً از هشت نفر كه مشكلات یكسانی دارند و به طور منظم با درمانگر ملاقات می كنند ، تشكیل می شود. آنان در مورد مشكلاتشان با یكدیگر و با درمانگر مذاكره می كنند. گروه درمانی بیشتر برای مسائل رفتاری مانند مشكلات شخصیتی, استفاده از الكل و مواد مخدر، اختلالات در خوردن و انواع مشخصی از افسردگی كاربرد دارد .

در واقع گروه درمانی و آموزش خانواده به دلیل افزایش انگیزش درمانی و ارائه راهكارهای عملی برای مقابله با مشكلات موجود در دوران بهبودی اولیه به بیمار و خانواده او , باعث كاهش احتمال عود ، خصوصاً در جریان سه ماهه اول بهبودی می گردد.

 

              www.gprooh.htm  مطلب به نقل از سایت                                                                               

تز تحصیلات تکمیلی حسینعلی محرابی کوشکی/استاد مشاور: دکتر حسین مولوی

سایت مطب روانشناسی دکتر محمد راه درخشان/هامبورگ

 

 

 

 

مطلب بفرستید مطلب بعد بالای صفحه صفحه اصلی
         
         
         
         
         

نام كاربر :

کلمه عبور :

 

 

Copyright 2005 :: Javdaneh. All rights reserved.
Web Development Partner :
Design Group , Best View : 1024x768 pixels