رنگ درمانیسنگ درمانیموسیقی درمانیسایکیک هیلینگپرانیک هیلینگ

هیپنوتیزم درمانیلوگوتراپیری کیگروه درمانیبازی درمانی 

 

   
   

 

                                                                                                                                               مطالب قبلی

 

کریستالها و سنگها از مدتهای طولانی برای درمان، حفاظت، و همچنین تزئینات استفاده شده اند. امروزه انسان بدلیل کیفیت آرام بخشی و انتقال دهندگی کریستالها ، به سوی آنها جذب شده اند. همچنین خاصیت نمادی ( سمبلیک) این کریستالها برای انسانها جذاب است. امروزه همچنین کریستالها در صنعت نیز بیشتر استفاده می شوند.

برای مثال، زمانی که شما سنگی را انتخاب می کنید که سمبلی از کیفیت نیازهایتان در یک رابطه را دارا می باشد، این سنگ اغلب اوقات این کیفیت را در روابط شما به ارمغان می آورد.

کریستالها ، انرژی را جذب و منتقل می کنند. این انرژی قادر به از بین بردن انسدادها، ازبین بردن استرسها، حمایت از مقصدهای جدید می باشد. همچنین خاصیت  خنثی کردن انرژی منفی و تجدید انرژی را دارا می باشد.

یاقوت ارغوانی

Amethyst cluster

سنگ یاقوت ارغوانی برای استفاده در کارهای درمانی، برای درمانگران مبتدی و یا حرفه ای بسیار عالیست. همچنین کریستال یاقوت ارغوانی برای افزایش  حس شادی و نشاط استفاده می شود.

       

  سنگ یاقوت ارغوانی خوشه ای

AMETHYST CATHEDRAL

این سنگ انرژی صلح، تعادل، جرأت، و قدرت درونی را به ارمغان می آورد. همچنین این سنگ اثر آرام بخشی در محیط دارد.

 

سنگ یاقوت ارغوانی کاسدرال

Amethyst crystal

حضور این سنگ در خانه و یا باغ بسیار عالی است. همچنین این سنگ برای محافظت علیه حمله های روانی بسیارمؤثر است وبرای استفاده در تله پاتی و سایر فعالیتهای سایکیک نقش باز کننده دارد.

 

کریستال یاقوت ارغوانی

این نوع کریستال، آگاهی روحانی، مدیتیشن،قدرت  فعالیتهای سایکیک، صلح و آرامش درونی، انتقال انرژی مثبت را افزایش می دهد و استرس را از بین می برد.

سری متنوعی از سنگ کوارتز بنفش، بنفش کمرنگ و ارغوانی را مریستال آمتیست می نامند. این کریستال در طیف رنگی بنفش کمرنگ و بنفش پررنگ قرار دارد و بصورت نوک تیز، خوشه ای و کاسدرال موجود است.

سنگهای معدنی

 MINERALS

سنگهای معدنی، قدرتهای درمانی متفاوتی دارند. این سنگها عبارتند از: آزریت، روز کویر، مالاشیت، کیانیت، کارولیت، همیتسیت و مکسیت. انواع سنگهای معدنی هر کدام قدرت درمانی خود را دارا می باشند و برخی آنها با هم ، هم قدرت هستند.در جهان پیرامون ما، نمونه های فراوانی از سنگهای معدنی وجود دارند که برای موضوعات بسیار زیادی استفاده می شوند.

نمونه سنگهای مالاشیت :

Malachite specimens

این سنگ قدرت فوق العاده ای برای برانگیختن دید فیزیکی و سایکیک ( روانی) را دارا می باشد.به تمرکز کردن کمک می کند و همچنین در درمان دردهای احساسی می تواند بعنوان همکار شما ، در انتقال صلح مؤثر باشد. همچنین این سنگ، سنگ پشتیبان مسافران است.

سنگ آزوریت

AZURITE

این سنگ در از بین بردن اعتقادات کهنه از سیستم ذهنی بسیار مؤثر و قدرتمند است و شما را به سوی واقعیت بالاتری هدایت می کند و فهم عمیق و درک بالاتری از معنای زندگی را برایتان میسر می سازد.

 

عقیق نوار آبی

Blue lace agate

این سنگ، سنگ آرام بخش و ملایمت است و در رسیدن به روح برتر شما را کمک می کند و به شما یاری می رساند . عقیق نوار آبی سنگی الهام بخش است که در رسیدن به تعادل درونی مؤثر است و در انجام معجزات از این سنگ استفاده شده است.

سنگ کریسوکولا

CHRYSOCOLLA

این سنگ برانگیزاننده آرامش، صلح و صبر است. همچنین این سنگ، با تعادل درونی و عشق بلاشرط در ارتباط است. و خاصیت ملایمت و لطافت را عرضه می کند.

 

ارتعاشات

هر سنگ معدنی، در بسامد مخصوص به خود، دارای ارتعاشاتی است و هنگامی که در ارتباط با سایر کریستالهای مرتعش استفاده شوند می توانند قدرت یکدیگر را تقویت کنند.

 

سنگ هماتیت

HEMATITS

 

سنگ هماتیت آرامش ذهنی را فراهم می آورد و حافظه و تمرکز را قوی می کند. این سنگ همچنین باعث بالا رفتن فرایند منطقی ذهن می شود.

 

سنگ کارولیت

CARROLLITE 

این سنگ بر ضد حمله های روانی استفاده می شود و همچنین قادر است  هاله را قوی کند.

 

سنگ رز کویر

DESERT ROSE

این سنگ قدرت فکر کردن و دید ذهنی را روشن می کند، و همچنین ادراک را قوی می سازد و ذهن را آرام می گرداند.

 

سنگ کیانیت

KYANITE

این سنگ هیچگاه به پاکسازی نیازی ندارد و انرژیِ منفی را به خود جذب نمی کند. این سنگ آورنده ی صداقت و وفاداری، راستگویی و آرامش است و همچنین به رویاها ( خوابها ) کمک می کند. همچنین این سنگ یک انتقال دهنده  انرژِی فوق العاده است.

 

هفت چاکرا در بدن انسان و

اثرات کریستالها بر آن

چاکرای ریشه :

 این چاکرا در انتهای ستون فقرات قرار دارد. این چاکرا سطوح انرژی ما، ارتباطمان با زمین و آرزوها و جاه طلبی های ما را کنترل می کند.

کریستالهایی که برای درمان این چاکرا استفاده می شوند عبارتند از : یاقوت قرمز، لعل، یشم، سنگ آهن ( هماتیت )

چاکرای جنسی:

این چاکرا در لگن خاصره نزدیک استخوان خاجی قرار دارد. این چاکرا کنترل کننده هیجانات، نیازهای جنسی و همچنین تنظیم کننده میزان آرزوهایی که در زندگی می خواهید به آنها برسید می باشد.

کریستالهایی که برای درمان این چاکرا مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از : عقیق جگری رنگ، چشم ببر، عقیق، کوارتز، کلسیت، کوارتز روتیلیتد.

چاکرای شبکه خورشیدی :

 بر روی شکم و زیر دیافراگم قرار دارد و با عزت نفس، اعتماد به نفس، و آزادی انتخاب مرتبط است.

کریستالهایی که برای درمان این چاکرا استفاده می شوند عبارتند از : توپاکس، سیترین، الماس زرد، و اوپال ( یکنوع سنگ سیلیسی که از در کوهی نرم تر و سبک تر است در اصطلاح بازرگانی ( شیشه شیری رنگ) نام دارد.

چاکرای قلب:

در مرکز سیستم انرژی انسان قرار دارد و به زندگی عشق می بخشد. این چاکرا بر روی عملکرد سطوح جسمانی، احساسی، و انرژیایی اثر می گذارد. کریستالهایی که برای درمان این چاکرا استفاده می شوند عبارتند از : زمرد، پریدت، یشم سبز، رز کوارتز و یاقوت.

چاکرای گلو :

در برگیرنده گلو، گردن، دهان، دندانها، و فک ( آرواره) است. از خصوصیات این چاکرا عبارتند از : خلاقیت، قدرت اراده، واقعیت، ارتباطات، و صداقت فردی.

کریستالهایی که برای درمان این چاکرا استفاده می شوند عبارتند از : سنگ یمانی، زمرد کبود فام ( زمرد دریایی) فیروزه، یشم سبز و کریسوکولا .

چاکرای چشم سوم :

بین دو ابرو قرار دارد و به چشم سوم معروف است. این چاکرا مرکز هوش فطری ماست و با خرد ، شهود، آگاهی و بصیرت ما مرتبط است. کریستالهایی مورد استفاده برای درمان این چاکرا عبارتند از : یاقوت کبود، تانزانیت، اییولیت، سنگ لاجورد، و سنگ صابون.

چاکرای تاج :

این چاکرا برقرار کننده ارتباط بین ضمیر برتر و کنترل احساسهای شادی و خوشحالی است. کریستالهایی که برای درمان این چاکرا استفاده می شوند عبارتند از : یاقوت ارغوانی، الکساندریت، عین الشمس، و لابرادوریت.

ما به این دلیل چاکراها را بالانس و تنظیم می کنیم ، تا انسدادها را قبل از اینکه تبدیل به مشکلات جسمانی شوند، از بین ببریم. کریستالها بدلیل ساختار مولکولی متقارنشان، انرژی را بصورت دائمی و به آرامی مرتعش می کنند و هنگامی که برای بالانس چاکراها استفاده شوند، می توانند جریان شفا و خلاقیت را بازآفرینی کنند.

قبل از استفاده از کریستالها برای درمان، باید در آب سرد و نمک پاکسازی شده و سپس با قرار دادن آنها در معرض نور خورشید و یا نور ماه، شارژ انرژی شوند.

بعد از استفاده از کریستال نیز باید کاملا ً پاکسازی شوند چرا که انرژی منفی را جذب کرده اند و در صورتیکه پاکسازی نشوند امکان دارد این انرژی را به چاکرا منتقل کنند.

چنانچه در زمان اضطراب و استرس از کریستالها و سنگ استفاده کرده اید، بهترین راه اینست که مدتی از آنها استفاده نکنید تا پاکسازی و تخلیه انرژی گردند.

                                                                                                                           مترجم : سیمین عمرانی

 

 

مطلب بفرستید مطلب بعد بالای صفحه صفحه اصلی
         
         

نام كاربر :

کلمه عبور :

 

 

Copyright 2005 :: Javdaneh. All rights reserved.
Web Development Partner :
Design Group , Best View : 1024x768 pixels