میوه چه درختی هستید؟ جدید

    بخشایش خودمان و دیگران ما را از گذشته رها میکند جدید

    بی گناهی دیگران، صبوری شما جدید

    لوییز . ال . هی جدید

    خاطرات خوب بیشتر در ذهن می مانند جدید

    ترین های کلمات جدید

    جملات الهام بخش جدید

    چطوری جوون بمونیم؟ جدید

    دعا (قسمت سوم) جدید

    کلمات را هوشیارانه به کار ببرید جدید

    چرا من؟ جدید

    اثرات فکر مثبت جدید

    اهرام جدید

    طلای خالص جدید

    مراقبه برای صلح جدید

    پدر و مادر، لطفا دنیا را زیبا ببینید جدید

    دعا (قسمت دوم) جدید

    هاله (قسمت دوم) جدید

    تاثیر عمیق موسیقی در تعادل هورمونهای بدن   

    مفهوم آواز پرندگان کشف شد    

شفا و یاری (‌تجسم خلاق)      

فقط برای امروز (قسمت سوم)     

بارتاب آینه    

یک نظریه راجع به دعا و اثرات آن       

حرفهای مرد امیدوار (قسمت سوم)     

بهای مروارید    

بازتاب شناسی Refleology    

هــــالــــه Aura    

    نسخه ای برای خانم های عصبانی (قسمت پایانی)

 فقط برای امروز ( قسمت دوم )     

درخت آرزو       

حمام نشاط آور و رفع خستگی     

    روحیه شما به عنوان یک مرد یا زن چگونه است ؟(تست)

    یک داستان زیبا

    حرفهای مرد امیدوار (قسمت دوم)

    فرشتگان مقرب الهی

    روش جاروی برقی

    نسخه ای برای خانمهای عصبانی (قسمت اول)   

    فقط برای امروز (قسمت اول)

    حرفهای مرد امیدوار (قسمت اول)

    اصول مهارت حل اختلاف

    آیا شما خوشبین هستید ؟

    ببخش ، همه چیز زیباست اما با دیدگانی بینا

    کاربرد هیپنوتیزم در درمان بیماریهای روان تنی

    آناتومی روانی در یوگا

    مدیریت تضاد

   
   
 
 
 

بازتاب آینه

   

  

بازتابهای آینه‌ای ما سعی در آموختن چه چیزی دارند؟

 

 افرادی هستند که با شخصیتشان و بواسطه اعمالشان، به ما فشار می‌آورند و ما را ناراحت  و درگیر می کنند، این افراد در واقع بزرگترین معلمان ما هستند و بعنوان آیینه ای برای ما عمل می کنند و به ما می آموزند که چه چیزهایی را نیاز داریم تا درباره خودمان آشکار سازیم و بدانیم.دیدن چیزهایی که در دیگران دوست نداریم، به ما کمک می کند تا خود را عمیق‌تر مشاهده کنیم وبه مسائلی که نیاز به درمان، متوازن شدن یا تغییر دادن دارند، پی ببریم.

در این مقوله، وقتی به کسی بگوییم که بهتر است درک کند که شخصیتی که آزارش می دهد ، در واقع تصویری از خود وی را در مقابل آیینه نشان می دهد، فرد قویاً مقاومت خواهد کرد و بحث خواهد کرد که او، آن شخص عصبانی، خشن، افسرده ، شاکی، منتقد و محکوم که آیینه/معلم وی نشان می دهد نیست و مشکل در شخص مقابل وجود دارد.، درست است یا غلط؟!

چقدر خوب و راحت می شد اگر ما می توانستیم همیشه، تقصیر را بر گردن دیگران بیاندازیم، اما همیشه به این آسانی نیست.

در ابتدا از خود بپرسید : " چنانچه مشکل ، واقعا ً در شخص دیگر است نه در من، پس چرا نزدیک آن شخص بودن تا این حد بر من تأثیر منفی می گذارد و من را ناراحت می کند؟! "

در اینجا به مواردی که ایینه ها ممکن است بازتاب کنند، اشاره می کنیم:

بطور مثال :

 * نقص های ما

 همه افراد، عیب و نقص هایی در وجودشان دارند، اما دیدن این عیبها در دیگران بسیارآسانتر است تا  دیدن آنها در وجود خودمان.اما آیینه های درونمان به ما کمک می کنند تا قادر شویم نقص های خود را واضح تر ببینیم.

 * تصاویر اغراق آمیز

غالبا ً این آیینه ها، برای جلب توجه ما اغراق می کنند. چیزی که ما می بینیم، بزرگنمایی شده است تا ما واضح تر مشاهده کنیم و ناظر بر آن باشیم، بنابراین از پیام چشم پوشی نخواهیم کرد و اطمینان حاصل خواهیم کرد که تصویر بزرگ را گرفته ایم.

 برای مثال: گرچه شما از نظر شخصیتی، به هیچ وجه شبیه یک تیپ شخصیتی انتقادگر غیر قابل تحمل نیستید که آیینه درونتان آن را بازتاب می کند، اما دیدن این رفتار در آیینه تان، به شما کمک می کند که ببینید چطور عادتهای ایرادگیری شما و اینکه همیشه بدنبال چیز کوچکی می گردید تا از آن ایراد بگیرید در روند زندگی شما تأثیر می گذارد.

* احساسات سرکوب شده

آیینه ما ، غالبا ً احساساتی را بازتاب می کند که ما براحتی در طی زما ن، آنها را به نحوی سرکوب کرده ایم. دیدن فرد دیگری که آن احساسات مشابه را نشان می دهد، خیلی خوب آن احساسات سرکوب شده ما را لمس می کند و به ما کمک می کند تا احساسات سرکوب شده مان به سطح بیایند و برون ریزی شوند.و این مسأله به توازن و شفای ما ، کمک شایانی خواهد کرد.

 

خانواده، دوستان و همکارانمان، غالبا ً به صورت آگاهانه ، متوجه ی این نقشه آیینه ای خود برای ما نیستند. با این وجود ، این تصادفی نیست که ما با مجموعه ی خانواده و روابطمان، برای اینکه چیزی از هم یادبگیریم، مرتبط هستیم.

اعضای خانواده ما ( والدین، کودکان، خواهرها و برادرها) ، غالبا ً در بازتاب آیینه ای ما ، نقش عمده ای دارند.این به آن خاطر است که ، برای ما بسیار دشوار است که از آنها قایم ( پنهان ) شویم و یا فرار کنیم. علاوه بر این، دوری کردن و سعی در مواجه نشدن با ایینه هایمان کاری بی حاصل است ،چرا که  دیر یا زود، آیینه ای بزرگتر در مقابلمان ظاهر خواهد شد و به طریقی سخت تر ما را در مصاف با آن چالش قرار خواهد داد، یعنی درست همان چیزی که از آن اجتناب می کردیم.

بالاخره اینکه، با اجتناب و دوری کردن از یک شخص خاص، ما آرزو می کنیم که زندگیمان کم استرس تر شود اما این راه الزاماً در دراز مدت جواب نمی دهد.

چنانچه ما از شخصی فرار کنیم بدون اینکه بفهمیم چه چیزی را باید در مورد این رابطه مان بفهمیم و یاد بگیریم ، باید منتظر این باشیم که خیلی زود،  دوباره با شخص دیگری روبرو شویم که همان تصویر را برای ما بازتاب کند.و پس از آن دوباره و سه باره و چهارباره این اتفاق خواهد افتاد، تا زمانی که ما تصویر بزرگ را بگیریم و شروع به فرایند تغییر و پذیرش کنیم.

زمانی که ما با شخصیتی مواجه می شویم که آن را آزاردهنده و ناراحت کننده می یابیم، این می تواند چالشی باشد تا درک کنیم که این موضوع یک موقعیت عالی است تا درباره خودمان چیزی یاد بگیریم.

با تغییردادن دیدگاهمان و سعی در فهمیدن اینکه معلمان ما در آیینه هایشان، چه چیزی را به ما نشان می دهند ، می توانیم شروع به برداشتن قدم های کودکانه در جهت پذیرش، یا شفای آن زخم ها و بخش های از هم گسیخته درونمان نماییم.به مجرد اینکه یاد می گیریم چه کاری را نیاز داریم تا انجام دهیم ؛ زندگیمان را سازگار می کنیم و آیینه هایمان تغییر می کنند.

انسانها به زندگی ما می آیند و می روند، بنابراین ما همیشه می توانیم آیینه های جدیدی را برای اینکه میزان پیشرفت خود را در آنها ببینیم، به سوی خود جلب کنیم.

همچنین ما نیز بطور ناخودآگاه، بعنوان ایینه ای برای دیگران عمل می کنیم.ما در زندگی هم معلم و هم دانش آموزیم.دانستن این موضوع باعث شگفتی من می شود که هر روز با اعمال خود، چه درسهایی را به دیگران عرضه می کنم.از هم اکنون ، من سعی بر تمرکز بر بازتاب هاب خود را دارم و اینکه، افراد ی که در حال حاضر با من در ارتباط هستند، سعی در آموختن چه چیزهایی به من دارند.

زندگی یک سفر شفابخش، سراسر معجزه، خارق العاده و ادامه دار است.....

  

مترجم : سیمین عمرانی

انتخاب مطلب از: طلایه محتشمی

 

 

                                                                                             

 

مطلب بفرستید     مطلب بعدبالای صفحهصفحه اصلی

 

نام كاربر :

کلمه عبور :

 

 

Copyright 2005 :: Javdaneh. All rights reserved.
Web Development Partner :
Design Group , Best View : 1024x768 pixels