میوه چه درختی هستید؟ جدید

    بخشایش خودمان و دیگران ما را از گذشته رها میکند جدید

    بی گناهی دیگران، صبوری شما جدید

    لوییز . ال . هی جدید

    خاطرات خوب بیشتر در ذهن می مانند جدید

    ترین های کلمات جدید

    جملات الهام بخش جدید

    چطوری جوون بمونیم؟ جدید

    دعا (قسمت سوم) جدید

    کلمات را هوشیارانه به کار ببرید جدید

    چرا من؟ جدید

    اثرات فکر مثبت جدید

    اهرام جدید

    طلای خالص جدید

    مراقبه برای صلح جدید

    پدر و مادر، لطفا دنیا را زیبا ببینید جدید

    دعا (قسمت دوم) جدید

    هاله (قسمت دوم) جدید

    تاثیر عمیق موسیقی در تعادل هورمونهای بدن   

    مفهوم آواز پرندگان کشف شد    

شفا و یاری (‌تجسم خلاق)      

فقط برای امروز (قسمت سوم)     

بارتاب آینه    

یک نظریه راجع به دعا و اثرات آن       

حرفهای مرد امیدوار (قسمت سوم)     

بهای مروارید    

بازتاب شناسی Refleology    

هــــالــــه Aura    

    نسخه ای برای خانم های عصبانی (قسمت پایانی)

 فقط برای امروز ( قسمت دوم )     

درخت آرزو       

حمام نشاط آور و رفع خستگی     

    روحیه شما به عنوان یک مرد یا زن چگونه است ؟(تست)

    یک داستان زیبا

    حرفهای مرد امیدوار (قسمت دوم)

    فرشتگان مقرب الهی

    روش جاروی برقی

    نسخه ای برای خانمهای عصبانی (قسمت اول)   

    فقط برای امروز (قسمت اول)

    حرفهای مرد امیدوار (قسمت اول)

    اصول مهارت حل اختلاف

    آیا شما خوشبین هستید ؟

    ببخش ، همه چیز زیباست اما با دیدگانی بینا

    کاربرد هیپنوتیزم در درمان بیماریهای روان تنی

    آناتومی روانی در یوگا

    مدیریت تضاد 

 

 
   
   
   
   
   
 
 

 

دعـــــــــــــا

   

  

دعا کردن فرستادن ارتعاشاتی از شخصی به شخص دیگر و خداست.کل عالم وجود در ارتعاش است؛ارتعاش را می توان در مولکولهای یک میز و در هوا پیدا کرد.واکنش میان دو نفر نمودار ارتعاش است. وقتی کسی را دعا می کنید، از قدرتی که در جهان معنوی نهفته است کمک می گیرید. شما با دعا پیام مهر و دوستی و تفاهم، مدد کاری ، حمایت و همدردی را از خود به دیگری منتقل می کنید، در این روند ارتعاشاتی در جهان ملکوت بوجود می آورید، که از طریق آنها خداوند کسی را که برایش دعا شده، مورد رحمت و عنایت خود قرار می دهد. این اصل را در زندگی دنبال کنید و از نتایج شگرف آن بهره مند شوید.

یکی از وظایف مهم دعا اینست که برای افکار خلاق حکم محرک را دارد.در درون ذهن همه منابعی وجود دارد که برای رسیدن به زندگی موفقیت آمیز بدان نیاز است. این افکار و عقاید در وجدان آگاه ما حضور دارند و چنانچه رها شوند و به آنها اجازه شکوفایی داده شود، می توانند از انجام هر مهم و مسئولیتی برآیند. اگر می خواهید دعای شما مستجاب شود یاد بگیرید چیزهای مهمی از خدا بخواهید. خدا بر اساس آرزوها و خواسته هایی که دارید به شما بها می دهد.

قدرت دعا نشانه‌ی آزاد شدن انرژی است. همانطور که به کمک تکنیکهای علمی انرژی اتمی را آزاد می کنند، با استفاده از قدرت دعا و از طریق شگردهای علمی می توان انرژی معنوی را آزاد ساخت.اثار این قدرت انرژی‌زا بر بسیاری آشکار است.

به تازگی ثابت شده است با دعا می توان روند پیری را به حالت طبیعی درآورد و ناتوانی و کاهش قوا را محدود کرد و یا از میان برداشت.هر شب با دعا می توانید کسب انرژِ ی کنید و روز بعد با رویی گشاده و قوایی از نو کسب کرده به سر کار و فعالیت بروید.

از طریق دعا می توانید واکنشهای خود را صحیح و اصولی سازید. دعا اگر عمیق و قلبی باشد و وارد ذهن نیم هوشیار شود می تواند شخصیت دوباره ای از شما بسازد. دعا قوای درونی را حیات و نیرو می بخشد.

بد نیست بدانید دعا بالاترین قدرت را در جهان هستی در اختیار دارد. با توسل به دعا ، شما دیگر با چراغ نفتی راه خود را روشن نمی کنید، بلکه از جدید ترین و مدرن ترین وسایل روشنایی استفاده می کنید.

رمز دعا اینست : روندی را بکار ببندید که به بهترین وجهی قلب شما را بگشاید و پرتو حق را به آن بتاباند هر روشی که بارقه‌های الهی را در ضمیر شما شعله ور سازد، قانونی و قابل اجراست.

در کتاب مقدس آمده است : " جاییکه دو یا سه نفر بنام من جمع می شوند، من در جمع آنها هستم." بدین معنی که اگر دونفر از شما بکاری دست بزنند که خواسته ی قلبی آنها باشد، خداوند از هر جهت برای آنها گشایش حاصل می کند."، چیزی را از خدا بخواهید که مطمئن هستید از هر نظر با موازین اخلاقی، معنوی و روحی ، هماهنگی دارد. شما هرگز از یک خطا نمی توانید به نتیجه ی درست برسید. هر انچه را آرزو دارید، وقتی دعا می کنید چنین پندارید که گویی آن را بدست آورده اید."منظور از دعا کردن اینست که هرروز مسائل خود را با خداوند در میان بگذارید.

در خواسته هایتان دقت و ویژگی را رعایت کنید. هرچه اصولی و منطقی است می توانید از خداوند بخواهید، اما بطور جداگانه و اخص و کودک وار.به قدرت خدا شک نکنید، شک و تردید توان و نیرو را کاهش می دهد. ایمان آن را متجلی می سازد.قدرت ایمان آنچنان عظیم و لایتناهی است که کاری وجود ندارد که خداوند نتواند برای ما به وسیله ی ما یا به کمک ما انجام ندهد

البته به شرط انکه اجازه دهیم قدرت خود را در قلب ما متجلی سازد.

اگر هدف مهمی در پیش دارید ، ابتدا برای تحقق آن به دعا متوسل شوید و سپس آن را به خدا واگذارید. بعد در ذهنتان واقع شدن آن را مجسم کنید و به این تصویر ذهنی تا آنجا که می توانید قوت بخشید. آنوقت از خدا بخواهید هرطور به صلاح شماست عمل نماید و عنایت خود را شامل حال شما سازد.

با هوشیاری و سختکوشی هدفتان را دنبال کنید تا نقش خود را در این قسمت ایفا کرده باشید.تمام مدت به خود تلقین کنید که به هدفتان خواهید رسید و ذهن خود را از افکار مثبت و امیدوار کننده لبریز سازید. به این کار ادامه دهید، به مرحله ای می رسید که از تحقق تصویر ذهنی خود شگفت زده می شوید. در این حالت،تصویر به واقعیت تبدیل شده آنچه " دعا" کرده اید و در ذهن " مجسم " نموده اید، بر اساس آرزوی واقع بینانه شما و سپردن آن به دست پروردگار  و تجسم تصویر کامل موفقیت در ذهن ، به " واقعیت" مبدل شده است.

 

گردآوری و تنظیم : طلایه محتشمی

منبع : کتاب مثبت درمانی/نورمن وینست پیل/توراندخت تمدن

انتشارات: دایره/خاتون

 

 

                                                                                             

 

مطلب بفرستید     مطلب بعدبالای صفحهصفحه اصلی

 

نام كاربر :

کلمه عبور :

 

 

Copyright 2005 :: Javdaneh. All rights reserved.
Web Development Partner :
Design Group , Best View : 1024x768 pixels